افسردگی و پرخاشگری با کم خوابی طولانی مدت | بیماری

: افسردگی و خشونت با کم خوابی دراز مدت

: افسردگی و خشونت با کم خوابی دراز مدت

بیماریها, دانستنیهای پزشکی, طب سنتی و مکمل

ارسال دیدگاه
۱,۰۷۵ بازدید

یه روانپزشک با اشاره به اینکه کم خوابیای شدید و دراز مدت در صورت نبود درمان موجب افزایش مشکلات روانپزشکی به خصوص افسردگی و اضطراب می شه، گفت: کم خوابی تحمل پذیری فرد رو کاهش داده، ایشون رو بداخلاق و عصبی می کنه، به حدی که به رفتارای یهویی مانند خودزنی و خودکشی دست می زنه.

 

دکتر حامد محمدی کنگرانی  گفت: تنهایی، طلاق، مشکلات روانپزشکی و سابقه خانوادگی خودکشی از عواملی هستن که خطر خودکشی رو در افراد زیاد می کنه.

 

ایشون با بیان اینکه کم خوابی بدون همراهی با عوامل دیگه با احتمال خیلی کم موجب خودکشی می شه، اضافه کرد: کم خوابی خود به تنهایی محصول یه مشکل نیس بلکه از علائم بروز مشکلات روانپزشکی مثل افسردگی و اضطراب در افراده، فردی که به دلیل کم خوابی به روانپزشک مراجعه می کنه از اون در مورد عوامل کم خوابی پرسیده می شه.

 

این روانپزشک با اشاره به اینکه مشکلات روانپزشکی از عوامل افزایش دهنده آمار خودکشیه، گفت: بی خوابی خود به تنهایی از عوامل خودکشی به حساب نمی ره بلکه همراهی با عوامل دیگه مثل مشکلات خانوادگی یا تنهایی و مشکلات روانپزشکی منتهی به خودکشی در افراد می شه.

 

ایشون در ادامه گفت: بروز بی خوابی در آدما به صورت طولانی یا حاده مثلا فردی که به دلیل مشکلات خانوادگی یا کاری دچار بی خوابی کوتاه مدت شده مبادرت به خودکشی نمی کنه اما در صورت دچار شدن به کم خوابیای طولانی یا دراز مدت از تحمل پذیری ایشون کم شده، این بیشتر اونو در خطر افکار مربوط به خودکشی یا خودزنی قرار میده.

 

دکتر محمدی با بیان اینکه باید به کم خوابیای دراز مدت و شدید با حساسیت بیشتری نگریست، گفت: کم خوابیای شدید و دراز مدت در صورت نبود درمان موجب افزایش مشکلات روانپزشکی به خصوص افسردگی و اظطراب شده، تحمل پذیری فرد رو کاهش داده، ایشون رو بداخلاق و عصبی می کنه به حدی که به رفتارای یهویی مثل خودزنی و خودکشی دست می زنه.

 

این روانپزشک در آخر با اشاره به اینکه خطر خودکشی در افراد گرفتار به کم خوابیای دراز مدت و شدید که معمولا با اضطراب و افسردگی همراه س زیاد می شه، گفت: افراد مشغول به کارای شیفتی به دلیل کم خوابی و افسردگی بعد اون، اضطراب و کاهش تحمل پذیری به وجود اومده به وسیله محرویت خوابی بیشتر در خطر خودکشی هستن، در صورت نبود جبران کم خوابی، ورزش و خواب مناسب، امکان بروز مشکلات روانپزشکی زیاد شده، شدید شدن این عوامل موجب مبادرت به خودکشی می شه.

 

به نقل از ایسنا 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *