افسردگی و نارسایی قلبی | بیماری

: افسردگی و مشکل قلبی

: افسردگی و مشکل قلبی

افسردگی و مشکل قلبی

دانستنیهای پزشکی, همه چیز درباره قلب

ارسال دیدگاه
۷۶۲ بازدید

تحقیقی که در نروژ انجام شد نشون میده، درمان افسردگی در مراحل اولیه خیلی با اهمیته چون می تونه دلیل نتیجه های مرگبار واسه قلب شه.

همه میدونیم که ، افسردگی زندگی رو مشکل می کنه، اما تحقیقات نوین نشون میدن که افسردگی شدید ممکنه حت به کوتاه شدن عمر مریض منجر شه.

تحقیقی که بر ۶۳۰۰ نروژی انجام شد نشون داد که افراد گرفتار به افسردگی، ۴۰ درصد بیشتر از بقیه ادما از مشکل قلبی رنج می برن. این تحقیق اثر دراز مدت افسردگی و اهمیت درمان به موقع رو مورد تاکید قرار میده.

البته رابطه بین افسردگی و مشکلات قلبی قبلا هم خوب شناخته شده بود، اما تحقیق نوین نشون می‎دهد که شدت پیدا کردن نشونه های افسردگی می تونه دلیل افت سلامت قلبی شخص شه. یعنی هرچه بیشتر دپرس شید، بیشتر در خطر نارساییای قلبی هستین.

در سال ۱۹۹۵، محققان شروع به جمع آوری داده ها از گروهی شهروند نروژی کردن که شامل شاخص توده بدنی، اندازه فعالیت بدنی، فشارخون، اعتیاد به سیگار می شد. این محققان هم اینکه، سطح افسردگی رو در میون این افراد براساس استانداردهای کلینیکی آزمایش کردن. درزمان ۱۱ سال مطالعه، تقریبا ۱۵۰۰ نفر از این افراد دچار مشکل قلبی شدن. افراد گرفتار به افسردگی متوسط در مقایسه با افراد عادی و بدون افسردگی، ۵ درصد بیشتر در خطر دچار شدن به مشکل قلبی هستن. کسائی که بین افسردگی میونه و افسردگی زیاد قراردارند تا ۴۰ درصد بیشتر در خطر دچار شدن به نارساییایی قلبی هستن.

«گاستاد»، یکی از این محققان، میگه، « افراد دپرس سبک زندگی ناسالم تری دارن، پس شاخصای امتحان ما بر عواملی مثل چاقی، و اعتیاد به سیگار متمرکز بود که می تونست عامل هر دو مریضی افسردگی و مشکل قلبی باشه.»

گاستاد اضافه می کنه، «افراد دپرس بعضی وقتا با غذا، الکل ، سیگار یا مواد مخدر خوددرمانی می کنن. همه اینا همراه با کم تحرکی به وجود اومده به وسیله این عادات، سمی واسه قلبه».

«افسردگی هم اینکه دلیل ناتوانی افراد در استفاده به موقع از داروها، ترک اعتیاد، و اصلاح رژیم غذایی و فعالیت بدنی می شه».

«هورمونایی که در اثر استرس در بدن ترشح می شن دلیل ورم و پوکی استخون هم می شن که این خود، روند بیماریای قلبی رو سریعتر می کنه.»

این محقق توصیح می کنه که افراد گرفتار به افسردگی و دیگه بیماریای ذهنی باید واسه تشخیص و درمان به دکتر مراجعه کنن، چون درمان افسردگی با سلامت کلی بدن در ارتباطه.

گروه ترجمه آکا ایران

به نقل از healthline.com

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *