افسردگی و اضطراب عوارض جانبی درمان سرطان | بیماری

: به گفته محققان، افسردگی و اضطراب حقیقت شایع در مورد خیلی از بازماندگان از سرطانه.

: افسردگی و اضطراب مشکلات جانبی درمان سرطان

میگنا: محققان داده های بدست اومده از نظرسنجی مصاحبه سلامت ملی آمریکا رو که نمایانگر عادات سلامت آمریکاییانه مورد بررسی قرار دادن. اونا با بررسی وضعیت حدود ۳۰۰۰ بازمانده سرطان و مقایسه اونا با گروه افراد غیربیمار به این نتیجه رسیدن اندازه بروز افسردگی، اضطراب و مصرف داروهای ضدافسردگی در بین بازماندگان سرطان به مراتب بالاتره.
در کل ۱۹ درصد بازماندگان سرطان بین سالای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ داروی ضدافسردگی مصرف کرده بودن درحالیکه این رقم در بین افراد غیربیمار، ۱۰ درصد بود.
دکتر خوبی هاوکینز، متخصص علوم رفتاری، در این باره میگه: «این یافته ها بسیار مهم هستن، چراکه ما راه طولانی ای واسه درمان دارویی سرطان پیموده ایم، اما این داده ها به ما میگه که سرطان هزینه جدی واسه سلامت احساسی و روانشناختی داره، حتی بعد از اینکه روند درمان کامل می شه.»
در بین بازماندگان سرطان، فاکتورهای دیگری هم وجود دارن که به کار گیری ضدافسردگیا رو زیاد می کنن بطوریکه بروز علائم افسردگی و اضطراب در سالمندان، زنان و سفیدپوستان بیشتره.
طبق یافته های بدست اومده، یه سوم بازماندگان سرطان بعد از درمان سرطان با مشکلات مربوط به سلامت روان به دکتر مراجعه می کنن.

خبرگزاری مهر

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *