افسردگی والدین و مشکلات فرزندان در دوران بزرگسالی | بیماری

: سرویس سلامت آکا ایران به نقل از دکتر سلام:

پدر یا مادری که دچار افسردگی بوده شاید حالا با خوندن این مطالب دپرس تر هم شده باشه چون اینجا تاکید شده که افسردگی والدین در دوران کودکی بچه هاشون شروع همه گونه دردسر در دوران بزرگسالی اونا می شه. تربیت فرزندان باید از معیارهای خیلی بالایی بهره مند باشه تا از بروز افسردگی در سنین بزرگسالی اونا جلوگیری کنه. اگه پدر یا مادری که به خاطر افسردگی نیاز به درمان داره و اینطوری ضرورت پدر یا مادری خوب بودن بار اضافی بر دوش اون میذاره به اون حق میدم. اما نباید از واقعیتا گریزان بود. واسه اون دسته از ما که فرصت تربیت بچه رو داشته ایم شکی نیس که تربیت بچه مهم ترین کاریه که
می تونیم در طول عمر خود انجام بدیم. تربیت بچه کار آسونی نیس و اینکه ما چه رفتاری داریم و چه روابطی با بچه هامون برقرار می کنیم تا آخر عمر در زندگی اونا تاثیر داره.
اما دو مطلب هست که اشاره به اون می تونه به درد بخور باشه. اولی اون هستش که در تربیت بچه نزدیک بودن به هدف هم بسیار موثره یعنی تلاش و اشتیاق از رسیدن به موفقیت عملی اهمیت بیشتری داره. مهم تر از همه اینه که فرزندان ما نیاز دارن از توجه و مراقبت دائمی ما باخبر باشن. مهم نیس که عصبانی و زود رنج یا حتی دپرس و شکست خورده باشیم چون اگه بتونیم به اونا بقبولانیم که دوستشون داریم این مسائل رو قبول می کنن.
نکته دوم هم تکرار پیامیه که در تموم این کتاب تاکید شده:
افسردگی قابل درمانه. آدما در هر حالتی بهبود پیدا میکنن. بیشتر از هشتاد درصد کسائی که فقط چند ماه تحت روان درمانی و دارو درمانی قرار می گیرن بهبود زیادی حاصل می کنن. اما اگه شما پدر و مادر دپرس ای هستین نباید در گروه دو سوم از مردمون دپرس ای باشین که به دنبال درمان نمی رن. شما در برابر فرزندان خود باید که بهبود یابید و بدونین که این کار اصلا آسونه.

این مطلب به وسیله  مجله پزشکی دکتر سلام جفت و جور شده. به کار گیری اون فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجازه

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *