افسردگی شکم تان را بزرگ می کند | چاقی

مجموعه: زیبایی اندام

 

تحقیقات نشون میده افراد دپرس بیشتر دچار وزن گیری بیشتری می شن. هر چند اضافه وزن داشتن حتما افراد رو مستعد افسردگی نمی کنه به گزارش هلث دی نیوز، تحقیقات تازه نشون میده که بین افسردگی و زیاد شدن وزن زیاد در مچ رابطه واضحی هست.

 

هم اینکه این مطالعه نشون میده که احتمال اینکه افسردگی دلیل شه تا افراد در دور و بر شکم هم دچار چاقی شن بیشتره. برعکس تحقیقات دیگه نشون دهنده اون هستش که افراد دچار اضافه وزن کمتر احتمال داره تا نسبت به بقیه افراد با وزن طبیعی دپرس شن.

 

 

این یافته های برگرفته از تحقیقات محققان دانشگاه آلباما در بیرمنگهامه. مطالعه این محققان روی ۵ هزار و صد مرد و زن ۱۸ تا ۳۰ ساله در مدت ۱۵ سال نشون داد، همه شرکت کنندگان در این مدت وزن اضافه کردن اما افراد دپرس خیلی سریع تر وزن گیری داشتن.

 

آدمایی که درجه شدیدتری افسردگی داشتن سریع تر از بقیه دچار اضافه وزن شده بودن به گفته محققان هورمون استرس یعنی کورتیزول با افسردگی و چاقی شکمی رابطه داره. و این شاید دلیل اون باشه که به چه دلیل افراد دپرس دچار چاقی شکمی هستن. این مطالعه جهت کنترل چاقی و پیشگیری از مشکلات اون از اهمیت زیادی برخورداره. شاید درمان افسردگی یکی از راه های مقابله با چاقی باشه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *