افسردگی در دختران | بیماری

: افسردگی در دختران

افسردگی در دختران

دانستنیهای پزشکی

۶ دیدگاه
۱,۹۴۹ بازدید

محققان اخطار دادن که چاقی در دختران نوجوون می تونه عامل مهمی در بروز افسردگی اونا باشه.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، چاقی در واقع عامل خطرزایی واسه ایجاد علائم افسردگی در بعضی از دخترانه.

کیم بوتل استادیار روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا در این باره گفت: این یافته مهمه، چون علائم چاقی به عنوان پیش فاکتوری واسه دچار شدن به افسردگی زیاد در نظر گرفته می شن.

براساس یافته های مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، چاقی دوران کودکی طی ۳۰ گذشته تا بیشتر از سه برابر بالا رفته و نسبت چاقی در بین نوجوانان ۱۲ تا ۱۹ سال از ۵ درصد به ۱/۱۸ درصد در سال ۲۰۰۸ زیاد شده.

مجله روانشناسی سلامت در گزارشی در این مورد نوشت: به همین ترتیب مرکز تحقیقات ملی مصرف دارو و سلامت در آمریکا با ارائه گزارش هرساله ای تاکید کرد که دو میلیون نوجوون ۱۲ تا ۱۷ ساله در سال ۲۰۰۷ دست کم یه دوره دچار شدن به افسردگی رو تجربه کردن.

بوتل و دستیارانش با علم به اینکه دوران نوجوونی زمان بسیار مهمی در طول عمر آدم حساب می شه، تاثیر چاقی رو در دچار شدن به افسردگی در این گروه سنی مورد بررسی قرار دادن.

به گزارش ایسنا، مثل هر مریضی دیگری مثل شکلای جور واجور بیماریهای قلبی یا پوستی، مریضی افسردگی هم اشکال مختلفی داره که با تقسیم بندی مناسب، تشخیص و درمان اون ساده تر می شه. البته اینم بگیم که تحقیقات علمی واسه تشخیص و مقابله درست با این مشکل روانی بازم ادامه داره و ممکنه در آینده اشکال دیگری از اونم مشخص و معرفی شه.

به گفته محققان؛ الان سه دسته کلی افسردگی عبارت از افسردگی شدید، افسردگی پایدار اما ناچیز و مشکل دو قطبی هستن. البته بیماران ممکنه شکلای جور واجور متفاوت از علائم و نشونه ها رو داشته باشن که ترکیبی از نوعای جورواجور اون باشه.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *