افسردگی در افراد مبتلا به صرع !! | بیماری

: به گزارش ایران ناز صرع از جمله بیماریای اعصاب مرکزی بدنه که می تونه در برهه ای از زمان در انتقال امواج عصبی در سیستم مغزی مشکل ایجاد کنه. نشونه های اون بروز علائم خاص تشنج مانند غش کردن، حرکات غیرارادی عضلات و انداما و از کار افتادن مقطعی مغزه که همه این عوامل باعث می شن تا سلامتی فرد به خطر بیفته.

 

دلیل اصلی بروز مریضی صرع

 

بعضی از کارشناسان اعصاب و روان فکر می کنن که برهم خوردن تعادل سدیم در بدن منشاء بروز این بیماریه. در حالی که یه سریای دیگه از پزشکان فکر می کنن بعضی عوامل محیطی مانند استرسای موجود در زندگی و یا مصرف بعضی از داروهای شیمیایی می تونن تکرار حملات صرع رو در فرد زیاد کنن. در هر حال صرع از جمله بیماریای خاصیه که می تونه مشکلات قابل توجه ای رو بر بدن افراد گرفتار بر جای گذارد.

 

 

سلامت روانی افراد گرفتار به صرع

 

تحقیقات زیادی که روی افراد گرفتار به صرع به انجام رسیده، نشون داده که افراد گرفتار به صرع از دید سلامت روان با افراد دیگه تفاوتای معنی داری دارن. در واقع این افراد نسبت به افراد سالم در مواجه با بعضی مشکلات روحی و روانی حساسیت بیشتری از خود نشون میدن.

 

وضعیت اخلاق مبتلایان به صرع

 

مطالعه جدیدی که در آمریکا در مورد سلامت بیماران گرفتار به صرع و وضعیت اخلاق اونا انجام شد، نشون داد که درصد معنی داری از افراد گرفتار به صرع در درجاتی از افسردگی قرار دارن. بعضی محققان این تحقیق دلیل این رو به وجود اومده به وسیله مصرف داروهای ضدصرع می دونن، در حالی که عده دیگری از کارشناسان دلیل این رو به وجود اومده به وسیله واکنشای خاصی می دونن که در اثر این مریضی در فرد به وجود میاد.

 

 

راه های پیشگیری از بروز افسردگی در مبتلایان به صرع

 

یکی از راه های پیشگیری اون هستش که افراد گرفتار به صرع تلاش کنن همیشه در محیطای خوشحال و همراه با آدمایی زندگی کنن که حس آرامش واسه اونا بوجود میاره.از اونجایی که مجردی مخصوصا در سنین بالا یکی از عوامل افسردگیه. به خاطر همین به افراد گرفتار به صرع همیشه پیشنهاد می شه که به مدت طولانی در حالت تجرد زندگی نکنن.منظم بودن هورمونای بدن مخصوصا هورمونای جنسی

 

در پیشگیری از بروز افسردگی در افراد گرفتار به صرع نقش موثری داره. به خاطر همین به افراد متاهل گرفتار به این مریضی پیشنهاد می شه واسه پیشگیری از افسردگی حتما روابط جنسی منظمی با شریک زندگی خود داشته باشن.از اونجایی که تعادل سدیم در افراد گرفتار خیلی با اهمیته. پس مصرف منابع غنی از سدیم که اکثرا شور مزه هستن باید با دقت و در حد متعادل ۳ تا ۶ گرم نمک در روز دریافت شن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *